Prędkość

Brak obrazka

REDFLEXpoint-to-point

MATERIAŁY REKLAMOWE

Brak obrazka

Zatwierdzenie Typu GUM nr PLT0720

System pomiaru prędkości na odcinku drogi REDFLEXpoint-to-point dostarcza danych statystycznych i rejestruje pojazdy przekraczające prędkość na zadanym odcinku między dwoma punktami.


System porównuje czas przejazdu między określonymi punktami z czasem, jaki jest potrzebny do pokonania tego dystansu z przepisową prędkością. Dane pojazdu (w tym wykonane zdjęcie i czas) rejestrowane są na każdym z punktów, a następnie zestawiane na serwerze centralnym. W ten sposób obliczana jest średnia prędkość pojazdu


Rejestrowane są pojazdy popełniające wykroczenia zarówno w danym punkcie jak i na odcinku między punktami. Technologia rozpoznawania znaków OCR pozwala na automatyczne odczytanie danych. Centralny serwer wykorzystuje do przechowywania informacji sumarycznych relacyjną bazę danych, a w wyniku jej analizy otrzymać można dane statystyczne.

System REDFLEXp2p wykonuje cyfrowe zdjęcia każdego pojazdu mijającego pierwszy punkt odcinka kontrolnego. Detekcja pojazdu odbywa się przy wykorzystaniu pętli indukcyjnych lub innych technologii niepowodujących zakłóceń (czujniki piezo, laser). System opiera się na technologii wysokiej powtarzalności i umożliwia otrzymanie ostrych obrazów samochodów poruszających się z dużą prędkością.

W wypadku, gdy światło naturalne jest niewystarczające do prawidłowego oświetlenia pojazdu i tablicy rejestracyjnej, uruchamia się niepowodująca zakłóceń lampa błyskowa pracująca w podczerwieni.