Prędkość

Brak obrazka

LTI 20/20 TruSpeed

Zatwierdzenie Typu GUM nr PLT09118

Laserowy miernik prędkości Truspeed to następca legendarnego przyrządu UltraLyte, który jest wykorzystywany przez Policję w ponad 70 krajach.TruSpeed pozwala na punktowe namierzanie pojazdów na dowolnej liczbie pasów ruchu i dowolnym natężeniu ruchu, co jest podstawową zaletą urządzenia. To policjant decyduje o tym co mierzy a nie urządzenie, tak ja to jest w przypadku tradycyjnych radarów (urządzenie laserowe zapewnia jednoznaczną identyfikację pojazdu, którego prędkość w danym momencie jest kontrolowana).

Szerokość wiązki TruSpeeda wynosi zaledwie 2,5 mrad, co pozwala na precyzyjny wybór pojazdu. Umożliwia to luneta celownicza z widocznym wewnątrz laserowym punktem namierzania.

TruSpeed jest całkowicie bezpieczny - jak cała rodzina laserów firmy LTI - zarówno dla obsługującego urządzenia jak i uczestników ruchu. Spełnia surowe wymagania najwyższej klasy I bezpieczeństwa wzroku, zgodnej z normą europejską IEC 60825-1.

TruSpeed został wyposażony w funkcję wykrywania urządzeń zakłócających pracę lasera (tzw. jammerów), która pozwala zarówno wykonać pomiar prędkości pojazdu jak i poinformować obsługującego urządzenie o włączonym jamerze w namierzanym pojeździe (opcja).

Laserowy miernik prędkości TruSpeed jest rdzeniem pomiarowym fotolasera LTI 20-20 TruCam.